Ювентус – Милан 0 : 3

Милан записа една от престижните си победи в последното десетилетие, след като надигра и победи Ювентус като гост с 3:0 в дербито на 35-ия кръг на италианската Серия „А“. „Росонерите“ бяха по-добрият отбор на „Алианц Стейдиъм“, а можеха да се поздравят и с още по-убедителна победа, ако Франк Кеси не бе пропуснал дузпа. Брахим Диас откри резултата в добавеното време на първата част, а 58-мата минута Кеси можеше да покачи на 2:0, но ударът му от 11-те метра бе спасен майсторски от Войчех Шчесни. Милан все пак стигна до втори гол в 78-мата минута чрез Анте Ребич. Хърватинът, който се появи в игра малко по-рано на мястото на Златан Ибрахимович, получи топката малко пред дъгата на наказателното поле и с много прецизен удар я насочи точно при сглобката на гредите. Крайното 3:0 в полза на Милан оформи Фикайо Томори пет минути след това. С победата Милан излезе на трето място в класирането със 72 точки, колкото има и вторията Аталанта. Ювентус пък е заплашен да не успее да се класира за Шампионската лига през следващия сезон, като вече е пети с 69 точки, на една зад четвъртия Наполи три кръга преди края.