Берое – ЦСКА 1948 3 : 3

Берое и ЦСКА 1948 завършиха наравно 3:3 в много драматичен мач в Стара Загора. Срещата донесе много емоции, две дузпи, червен картон и нови успешни намеси на ВАР в елита на България. Гостите пропуснаха отлична възможност да поведат в резултата в 30-ата минута на срещата. Ангел Бастунов бе изведен в наказателното поле, като подаде на Денислав Александров. Офанзивният футболист опита удар, който обаче бе блокиран от защитник на Берое. Ситуацията бе разгледана с ВАР, тъй като Александър Цветков влезе доста спорно в краката на Александров и съдията Георги Давидов реши да посочи бялата точка. Зад топката застана Ивайло Чочев, който стреля силно в центъра на вратата и не остави никакви шансове на Душан Перниш. В даденото от съдията продължение на първото полувреме отново се наложи ВАР да влиза в употреба. Ивайло Чочев удари с лакът Александър Василев в центъра на терена. Ситуацията бе разгледана със системата за видеонаблюдение, като халфът на ЦСКА 1948 получи втори жълт картон и бе изгонен. В 55-ата минута ЦСКА 1948 получи право да изпълни втора дузпа. Мартин Камбуров спъна Симеон Петров в наказателното поле и съдията Георги Давидов веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Георги Русев, който с мощен удар матира Душан Перниш. В ответната атака Берое върна едно попадение. Алиун Фал намери Мартин Камбуров пред вратата на гостите, като нападателят успя да се възполва по най-добрия начин и да прати топката в мрежата на Даниел Наумов. В 67-ата минута гостите стигнаха до трети гол. След лошо изчистена топка от страна на Душан Перниш топката попадна в Георги Русев, който с прецизен удар от над 35 метра прехвърли стража на Берое. Само три минути по-късно Берое се върна в срещата. Мартин Камбуров бе изведен отлично зад гърба на отбраната на гостите, като нападателят вместо да се разпише подаде на Ибрахима Конте, който на празна врата вкара за 2:3. Берое продължи да натиска съперника си и стигна до изравнителен гол в 83-ата минута. Ибрахима Конте центрира в пеналта на гостите, където Кукула с глава свали към Алиун Фал, който от близко разстояние не сгреши и направи резултата 3:3.