Четири медала за България от СП по спортна аеробика за юноши и девойки в Баку

Общо 12 медала за България от Международния турнир по спортна аеробика в чешката столица Прага

Българските състезатели спечелиха четири медала (два сребърни и два бронзови) на Световното първенство по спортна аеробика за юноши и девойки (12-14 и 15-17 години), което завърши днес в Баку (Азербайджан).

Във възрастова група 12-14 години Александър Мишинков взе сребро, след като на финала получи оценка от 19.200 точки. Атанас Благоев се нареди шести със 17.750 точки.

Групата в състав Християна Златанова, Кристина Костова, Нелиз Нури, Александър Мишинков, Атанас Благоев също се нареди на второ място с 18.700 точки. Титлата завоюва Русия с 19.500 точки.

При двойките Кристина Костова е пета с 18.600 точки, а Християна Златанова – седма с 18.600 точки.

При смесените двойки Мишинков и Златанова останаха четвърти с 18.500 точки, а втората българска двойка Благоев и Нелиз Нури завърши на пето място с 18.300 точки с еднаква оценка с дуета на Литва.

Тройката Моника Джамбова, Нелиз Нури и Марина Тандова зае осмо място със 17.650 точки.

При 15-17-годишните Борислава Иванова е трета индивидуално с оценка 20.100 точки и трета на смесени двойки с Христо Манолов, след като бяха оценени с 19.750 точки. Иванова и Манолов останаха само на 50 стотни от сребърното отличие.

Манолов раздели петото място с Андрас Микулец от Унгария, след като получиха по 19.900 точки.

Групата в състав Алекс Ангелова, Никол Черпокова, Радина Лулчева, Иванина Вукадинова, Никол Драганова завърши на шеста позиция с 18.250 точки.

Следващата седмица от петък до неделя Баку ще бъде домакин на световното първенство по спортна аеробика за мъже и жени.

Източник: bnr.bg/