Григор Димитров отпадна след травма в първия кръг на откритото първенство на Франция

Григор Димитров не оказа сериозна съпротива в първия сет срещу шампиона от “Мастърс”-а в Монте Карло

Най-добрият български тенисист Григор Димитров пропусна три мачбола и отпадна след травма в първия кръг на Откритото първенство на Франция. Поставеният под номер 16 Димитров беше елиминиран от Маркос Хирон (САЩ) с 6:2, 6:4, 5:7, 0:3 след 2:31 часа и отказване заради болки в гърба. Двубоят започна с размяна на пробиви, след което 30-годишният хасковлия поведе с 3:1 и доминираше до края на първия сет. Втората част започна равностойно, но Димитров реализира ключов пробив за 4:3, след което удържа преднината си. В началото на третия сет българинът получи физическия проблем и дори не сядаше на стола си в паузата за почивки, но това не му попречи да поведе с 5:1. В седмия гейм Димитров пропусна преднина от 40:0 и три поредни мачбола при сервис на съперника, а след това Хирон върна единия пробив и намали до 4:5. Физическият дискомфорт на хасковлията явно се увеличи, като той не успя да затвори мача и при втората си възможност на сервис, а 82-ият в света американец изравни за 5:5. При 5:6 Димитров повика физиотерапевта и показа, че има болки в дясно в долната част на гърба, след което получи медицинска помощ. В следващия гейм хасковлията дори не взе точка при собственото си подаване и Хирон намали изоставането си на 1:2 сета. Заради болките Димитров намали значително силата на първия си сервис до около 160 км/ч, а и движението му по корта беше сериозно ограничено. Българинът опита да продължи, но в крайна сметка се отказа при 0:3 в четвъртата част след девет поредни гейма на съперника. Димитров заработи 60 хиляди евро и 10 точки за световната ранглиста, в която заема 17-ото място. Във втория кръг пък Хирон ще срещне 59-ия в света левичар Гуидо Пея (Аржентина).