Словакия – България 1 : 1

Словакия – България   1 : 1

Националният отбор на България изпусна да стартира мини турнето си от престижни контроли с успех над Словакия. “Лъвовете” завършиха 1:1 със словаците в австрийското градче Рийд, но определено могат да съжаляват, че не записаха първи успех под ръководството на Ясен Петров. Атанас Илиев даде аванс на “трикольорите” с първото си попадение с националната фланелка в 9-ата минута. Малко по-късно в 26-ата минута Бенеш изравни. Преди това обаче българите удариха гледа в 6-ата минута чрез игралия много силно преди почивката Кирил Десподов, който в 14-ата минута пропусна друга много добра възможност. След почивката пък Доминик Янков бе спрян от вратаря на противника, докато Словакия имаше добър шанс в 87-ата минута, но Николай Михайлов спаси. “Трикольорите” оставиха добри впечатления в първата си проверка най-вече преди почивката, като сега предстоят гостувания на Русия (5 юни) и Франция (8 юни).