Франция победи с 3:0 Уелс в приятелски мач преди Евро 2020

Световният шампион Франция победи убедително Уелс с 3:0 в първата си контрола преди Европейското първенство, което започва на 11 юни.

„Петлите“ посрещнаха Уелс в Ница, като резултатът откри Килиан Мбапе в 35-ата минута. В 48-ата Антоан Гризман удвои. В 79-ата Усман Дембеле направи резултата класически. Карим Бензема пък пропусна дузпа в 27-ата минута.

„Драконите“ играха с човек по-малко от 26-ата минута, когато Нико Уилиямс бе изгонен от игра.

Селекционерът Дидие Дешан пусна като титуляри в атака завърналия се в състава за първи път от октомври 2015 година Карим Бензема, Килиан Мбапе и Антоан Гризман.

На вратата застана за юбилеен стотен път като капитан на “петлите” Юго Лорис. В средата на терена си партнираха Толисо, Погба и Рабио.

Франция приема България на 8 юни в Париж в приятелски мач.