България отстъпи на Русия при младежите до 21 г. преди вроквалификациите

Младежкият ни национален отбор по футбол до 21 години допусна загуба с 0:1 при домакинството си на Русия в контролна среща, играна на стадион „Славия” в София

Двубоят не бе сред най-атрактивните, но и двата отбора предложиха много битка, нетипична за срещи с приятелски характер.

Единственото попадение в мача падна в 13-ата минута, когато Константин Тюкавин центрира от десния фланг, а оставеният непокрит Михаил Игнатов прати с глава топката в мрежата на Светослав Вуцов.

Най-добрият шанс за България за изравняване се откри пред централния защитник Симеон Петров. В 77-мата минута той засече с глава центрира на Станислав Шопов, но ударът му премина на сантиметри покрай страничната греда.

Селекционерът на „лъвчетата” направи много смени в хода на проверката, след като настояваше да види състоянието на родните футболисти преди старта на европейските квалификации през септември.

Следващият мач на младежкия национален отбор на България, воден от Александър Димитров, е на 8 юни срещу Албания.