Франция надигра Бразилия в мач от четвъртия кръг на турнира „Лига на нациите“

Волейболистите на Франция победиха олимпийския шампион от Рио де Жанейро Бразилия с 3:0 гейма в мач от четвъртия кръг на турнира „Лига на нациите“ в Римини (Италия). Така французите продължават без загуба и вече имат 11 точки, докато за бразилците поражението е първо, след постигнатите досега 3 успеха.

За отбелязване е първия гейм, който продължи 48 минути и приключи при рекорден резултат – 39:37. Атака на Уолъс Де Соуза бе спряна от двойната блокода на французите, които стигнаха до геймбол при резултат 38:37. Последва атака на „кариоките“, но ударът на Жуалберто излезе в аут.

Втората част „петлите“ бяха убедителни и победиха с категоричното 25:19.

В третия гейм последваха непрекъснати изравнявания на резултата до 28:28, но две грешки на Лукарели доведоха до победата на французите.

Най-резултатен за Франция бе Жан Патри с 20 точки, а Кевин Тили добави 17.

За Бразилия с по 12 точки се отчетоха Рикардо Лукарели и Йоанди Леал.