Италия с разгромен успех срещу Чехия

Отборът на Италия разби този на Чехия с 4:0 на „Ренато Дал’Ара“ в Болоня в последната си контрола преди старта на Европейското първенство от 11 юни до 11 юли. В 23-тата минута Лоренцо Инсиние центрира в наказателното поле. Якуб Брабец не се намеси по най-добрия начин и Чиро Имобиле вкара за 1:0. Три минути преди почивката Николо Барела шутира, а след рикошет в крака на Ян Борил топката се озова в мрежата за 2:0.

След почивката домакините продължиха да доминират и вкараха още два гола, дело на Лоренцо Инсиние (66) и Доменико Берарди (73). В заключителните минути чехите натиснаха, но така и не успяха да стигнат дори до почетно попадение.

Съставът на Италия е в група „А“ на Евро 2020  и открива шампионата срещу Турция на 11 юни в Рим. Другите отбори в групата са Швейцария и Уелс. Чехия пък е в една група с  Шотландия, Хърватия и Англия, а преди мачовете си срещу тях ще има още една контрола на 8 юни срещу Албания.

В други контроли Финландия загуби с 0:1 от Естония, а Словения спечели с 6:0 срещу скромния тим на Гибралтар.

Източник: bnr.bg/