Англия с труден успех срещу Румъния

Отборът на Англия победи Румъния с 1:0 в контролна среща. Единственото попадение в срещата падна в 67-ата минута и бе дело на Маркъс Рашфорд от дузпа. „Трите лъва“ можеха да стигнат до по-убедителен успех, след като получиха право да изпълнят втори наказателен удар малко по-късно, но изстрелът на Джордан Хендерсън бе спасен от стража на гостите. В 67-ата минута Англия получи право да изпълни дузпа, след като Тибериу Капуса извърши нарушение в наказателното поле на Румъния и съдията веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Маркъс Рашфорд, който матира Флорин Ница. В 78-ата минута „трите лъва“ получиха втора дузпа. Този път с изпълнението ѝ се нагърби Джордан Хендерсън. Ударът му обаче бе отразен от вратаря на гостите. Съставите на Англия и Шотландия са в една група на предстоящото Европейско първенство.