Белгия победи финалиста на световното, Лукаку с гол номер 60

Белгия победи Хърватия с 1:0 в последната контрола на двата отбора преди началото на европейското първенство. Единственото попадение реализира Ромелу Лукаку в 38-ата минута. Рекордьорът по голове за националния отбор реализира 60-ото си попадение с екипа на „червените дяволи“. Малко преди края на мача в игра влезе Еден Азар. Халфът на Реал Мадрид записа първи минути за Белгия от ноември 2019 г.

Белгийците поведоха в 38-ата минута чрез най-добрият си играч Ромелу Лукаку. Нападателят на Интер се разписа с удар от въздуха след след няколко центрирания и разбъркване в наказателното поле на съперника. Той отбеляза своя 60-и гол за националния отбор.

Втората част завърши при същия резултат без нови попадения. Малко преди края Лукаку се размина с втори гол. В заключителните секунди и Куртоа трябваше да се намесва. Стражът на Реал Мадрид спаси отлично удар на Брекало.