България загуби с 0:3 от Полша и записа шесто поражение в Лигата на нациите

Националите без Николай Николов и Георги Братоев на квалификациите за Евроволей 2021

Волейболистите от националния отбор на България за мъже допуснаха 6-а загуба в турнира Лига на нациите в Римини, Италия. Възпитаниците на Силвано Пранди загубиха от световните шампиони от Полша с 0:3 гейма в мач от 7-ия кръг :

„Лъвовете“ отстъпиха на световния шампион Полша с 0:3 гейма (19:25, 15:25, 12:25) за 80 минути игра. Тимът на Силвано Пранди има само една победа в турнира и заема 14-о място във временното класиране. Поляците спечелиха мача с лекота, като водеха в резултата през цялото време. Българите бяха равностойни в първия гейм до първото техническо прекъсване, след което Полша се откъсна в резултата и спечели с 25:19. В хода на срещата поляците методично трупаха аванс в резултата и с лекота спечелиха след 25:15 и 25:12. Най-резултатен за България бе Георги Петров с 9 точки. За Полша се отличи Бартош Беднож с 14 точки. Селекционерът на България не можеше да разчита на капитана Цветан Соколов и разпределителя Владимир Станков, които и на Алекс Грозданов. Дебют за България в официален двубой направиха Гордан Люцканов и разпределителя Светослав Станков. Георги Сеганов изведе България с капитанската лента за първи път в своята кариера. България има в актива си 5 точки до момента и заема 14-о място във временното класиране. Полша е лидер с 18 точки. Тази вечер България излиза срещу олимпийския шампион от Рио 2016 Бразилия, а Полша среща Нидерландия.