Европейският шампион Португалия победи Израел с 4:0 в последната си проверка преди Евро 2020

Португалия – Гана   3 : 2

Европейският шампион Португалия победи Израел с 4:0 в последната си проверка преди Европейското първенство по футбол, което започва в петък :

Резултатът на стадион „Жозе Алваладе“ в Лисабон беше открит в 42-ата минута от Бруно Фернандеш. Само две минути по-късно той асистира на капитана Кристиано Роналдо, който удвои резултата. В 86-ата минута Португалия стигна до трето попадение чрез Жоао Кансело. В добавеното време Фернандеш оформи своя дубъл, както и крайния резултат в тази проверка. Така домакините продължиха серията си без загуба у дома, като в последните си 18 мача имат само едно поражение.

Голямата новина в състава на Фернандо Сантош беше включването от първата минута на вратаря Руи Силва.

През втората част и двамата селекционери извършиха множество смени, което повлия на темпото и ритъма на игра. Израел заигра по-смело и имаше възможност да върне един гол в 57-ата минута, когато Еран Захави отправи изстрел, но топката беше блокирана от защитник на Португалия.

Краен резултат Португалия – Израел 4:0.