Информационен център на Министерство на oтбраната

Китай изпрати 28 военни самолета в тайванската военновъздушна идентификационна зона

Тайван съобщи за 28 самолета на китайските ВВС в зоната си за въздушна отбрана

Китай изпрати днес 28 военни самолета в тайванската военновъздушна идентификационна зона, предаде ДПА, като се позова на тайванското министерство на отбраната.

Броят на китайските самолети, преминали сега през идентификационната зона, е по-голям от преминалите през нея на 12 април 25 китайски самолета.

Китайската операция бе проведена броени дни след като на срещата си във Великобритания лидерите на страните от Г-7 подчертаха колко е важно да има мир и стабилност в Тайванския проток и призоваха за мирно решение на въпроса между Китай и Тайван.

Тайван има собствено правителство от 1949 г., но Китай смята самоуправляващия се остров за своя сепаратистка територия.

Властите в китайския специален административен район Макао решиха да преустановят работата на представителството си в Тайван, предаде ТАСС.

“Представителството на Макао по въпросите на търговията, икономиката и културното сътрудничество от 19 юни ще преустанови временно дейността си”, се казва в изявление на местните власти в Макао.

Няма информация каква е причината за решението и за какъв период от време ще остане затворено представителството.

Източник: bta.bg

Виж Още

БЪДИ ВОЙНИК

Последни Новини

Вестник Българска Армия

Архив

Scroll to Top