Русия запази шансове за осминафиналите на Евро 2020 след победа над Финландия

Отборът на Русия запази шансове да се класира за осминафиналите на Европейското, след като победи Финландия с 1:0 у дома във втория си мач от група „В“ . Руснаците загубиха откриващия си двубой срещу Белгия с 0:3 и гонеха задължителен успех срещу финландците.

Срещата в Санкт Петербург започна отлично за гостите, които вкараха гол в четвъртата минута чрез нападателят  Жоел Похянпало, но впоследствие ВАР отмени гола заради засада.

Все пак състава на Станислав Черчесов успя да вкара попадение във втората минута на добавеното време на първата част, чрез Алексей Миранчук.

След почивката Финландия търсеше изравнителен гол, но неуспешно.

Така Русия спечели с 1:0 и изравни актива на Финландия, като двата тима делят второто място, но руснаците имат предимство в преките двубои.

В другия мач от група „В“ тази вечер Белгия се изправя срещу Дания от 19:00 часа, а в последните мачове в понеделник от 22:00 часа Финландия играе с Белгия, а Русия среща Дания.