Испания се класира за осминафиналите на Евро 2020 след победа с 5:0 над Словакия в група „Е“

Испания спечели Евро 2019 за младежи

Испания се класира за осминафиналите на Евро 2020 след първата си победа в група „Е“ на шампионата на Стария континент. Воденият от Луис Енрике състав се наложи с разгромното 5:0 срещу Словакия.

В десетата минута Якуб Хромада извърши нарушение в наказателното поле срещу Коке и главният рефер Бьорн Куйперс отсъди дузпа след консултация с ВАР.

Вратарят Мартин Дубравка спаси удара от бялата точка на Алваро Мората. Това е втората пропусната дузпа за „ла фурия“ на европейското първенство.

В трета минута на допълнителното време на двубоя Аймер Лапорт се разписа с глава след асистенция на Жерард Морено.

Испания не намали оборотите след почивката и в 56-ата минута Пабло Сарабия покачи аванса на домакините на три гола след асистенция на Жорди Алба.

В 67-ата минута Феран Торес също се разписа, а амо пет минути след това Юрай Куцка си вкара автогол след изпълнение на корнер и разбъркване в наказателното поле.

Серхио Бускетс беше избран за играч на мача,

След този успех Испания остава на второ място в група „Е“ в крайното класиране и на 28 юни ще се изправи срещу световния вицешампион Хърватия на „Паркен“ в Копенхаген.

Българката Ивета Банкова беше делегат на двубоя в Севиля.