Португалия и Франция надминаха очакванията, а Кристиано вече е на световния връх

Роналдо иска да играе на Евро 2024

Португалия и Франция изиграха един от най-драматичните мачове на Евро 2020 и след равенство 2:2 в Будапеща заедно продължават към осминафиналите. “Петлите” завършват като победители в група “F” и ще спорят с Швейцария, а носителите на трофея ще играят с Белгия. Кристиано Роналдо вкара два гола за „мореплавателите“ и записа нови рекорди. Той се изравни с Али Даеи от Иран по брой попадения в националния тим – 109, като над него вече няма никой. Паралелно с това нападателят на Ювентус увеличи на 14 головете си на еврофинали което пак е рекорд, а задмина и Мирослав Клозе по общ брой попадения на световни и европейски първенства – 21. Роналдо първо вкара от дузпа в 31-вата минута, но в края на полувремето Карим Бензема изравни – също от бялата точка. Футболистът на Реал Мадрид направи обрата в 47-ата.Бензема се измъкна и шутира по диагонала, като и гредата му помогна, за да спре топката в мрежата. Първоначално страничният съдия маркира засада, но след това от ВАР изчисли, че нападателят не е бил зад последния в защитата и попадението беше зачетено за 2:1.В 60-ата минута Кристиано превърна в гол още една дузпа. Този път нарушението беше на Жул Кунде, който игра с ръка.