Швеция спечели първото място в група „Е“ след драма с Полша и гол за историята

Република Корея победи Саудитска Арабия с дузпи за Купата на Азия

Швеция победи Полша с 3:2 в мач от група „Е“ на Евро 2020. По този начин футболистите на Яне Андерсон завършиха на първо място с актив от 7 точки.

Швеция получи мечтан старт на мача. Емил Форсбер вкара попадение с диагонален удар и не остави шансове на Войчех Шчесни. Това e и втория най-бърз гол на европейско първенство след попадението на Дмитрий Кириченко от Русия срещу Гърция през 2004-а година.

Швеция нанесе своя втори удар в 59-ата минута, когато резервата Деян Кулушевски направи отличен самостоятелен пробив и намери Форсбери, който покачи на 2:0.

Само две минути по-късно Полша се върна в мача след красив гол на Левандовски.

В 66-ата минута пък бившият нападател на Лудогорец Якуб Швиерчок, който влезе като резерва, вкара топката във вратата на Швеция, но попадението беше отменено заради засада.

Левандовски върна надеждите на Полша в 84-ата минута, когато изравни резултата.

Швеция все пак стигна до успеха в четвъртата минута от допълнително време, когато Виктор Клаесон бе изведен сам срещу вратаря от Кулушевски и с прехвърлящ удар оформи крайното 3:2.