Нидерландия – Чехия 0 : 2

Нидерландия победи с 2:0 шампиона на Африка Сенегал на Световното първенство по футбол

Чехия поднесе голямата изненада до този момент на Евро 2020 и отстрани Нидерландия на 1/8-финалите след победа с 2:0. Нидерландците пропуснаха най-чистото положение в срещата до момента в 50-ата минута, когато Данийл Маален направи страхотен самостоятелен пробив, но Вацлик излезе и успя да грабне топката от краката му около точката за дузпа. Само минута след това Патрик Шик се оказа очи в очи срещу Матайс де Лихт, бранителят успя да се обърне, но игра с топката с ръка и след преглед с ВАР бе изгонен. Така Франк де Бур бе поставен в изключително сложна ситуация, след като неговият тим остана с човек по-малко. В. 65-ата минута центриране свари неподготвена защитата на нидерландсите, но намери напълно непокрития Кадарабек, който обаче стреля технично и Дензън Дъмфрис изчисти. Три минути по-късно центриране от корнер намери в наказателното поле Калаш, той подаде в обратната посока към Томаш Холеш и девятката на чехите се разписа за 1:0. Играчите на Ярослав Шилхави решиха всичко в 79-ата минута, когато Томаш Холеш пое топката в наказателното поле, напредна отлично, влезе в наказателното поле и пусна къс пас към Патрик Шик , който преодоля Стекелембург за втори път. По този начин играчите на Чехия се класираха за 1/4-финалите, където ще се изправят срещу Дания.