Информационен център на Министерство на oтбраната

Медалисти от първия ден на олимпийските игри в Токио 2020

Първи случай с положителен тест за Ковид-19 в параолимпийското село в Токио

Медалисти от първия ден на олимпийските игри в Токио 2020 (11 финала):

спортна стрелба, 10 метра пушка за жени:

1. Цян Ян (Китай) – 251.8 точки – олимпийски рекорд

2. Анастасия Галашина (РОК) – 251.1

3. Нина Кристен (Швейцария) – 230.6

спортна стрелба, 10 метра пистолет за мъже:

1. Джавад Форуги (Иран) – 244.8 точки – олимпийски рекорд

2. Дамир Микец (Сърбия) – 239.9

3. Пан Вей (Китай) – 217.6

стрелба с лък, смесено отборно състезание:

1. Република Корея (Дже Док Ким и Сан Ан)

2. Нидерландия (Габриела Баярдо и Стив Вийлер)

3. Мексико (Алехандра Валенсия и Луис Алварес)

вдигане на тежести, категория до 49 килограма за жени:

1. Чжъхуей Хоу (Китай) – 210 кг двубой (олимпийски рекорд) – 94 кг в изхвърлянето и 116 кг в изтласкването с олимпийски рекорди

2. Чану Саикхом Мирабай (Индия) – 202 кг (87+115)

3. Уинди Чантика Айсах (Индонезия) – 194 кг (84+110)

колоездене, общ старт на шосе за мъже:

1. Ричард Карапас (Еквадор) – 6:05:26 часа

2. Вут ван Аерт (Белгия) – 6:06:33 часа

3. Тадей Погачар (Словения) – 6:06:33 часа

джудо, категория до 48 кг за жени:

1. Дистрия Красничи (Косово)

2. Фуна Тонаки (Япония)

3. Даря Билодид (Украйна) и Уранцецег Мьонхбат (Монголия)

джудо, категория до 60 кг за мъже:

1. Наохиса Такато (Япония)

2. Юн-Вей Ян (Тайван)

3. Елдос Сметов (Казахстан) и Лука Мкхейдзе (Франция)

——————————————–

9. Янислав Герчев (България)

фехтовка, шпага за жени:

1. Сун Ивън (Китай)

2. Ана Мария Попеску (Румъния)

3. Катрина Лехис (Естония)

фехтовка, сабя за мъже:

1. Арон Силади (Унгария)

2. Луиджи Самеле (Италия)

3. Джун-Хван Ким (Република Корея)

таекуондо, категория до 49 килограма за жени:

1. Панипак Вонгпатанакит (Тайланд)

2. Адриана Сересо Иглесиас (Испания)

3. Авишаг Семберг (Израел) и Тияна Богданович (Сърбия)

таекундо, категория до 58 кг за мъже:

1. Вито Дел’Акуила (Италия)

2. Мохамед Халил Жендуби (Тунис)

3. Михаил Артамонов (Олимпийски комитет на Русия) и Чжън Чжун (Република Корея)

Източник: bta.bg/

Виж Още

БЪДИ ВОЙНИК

Последни Новини

Вестник Българска Армия

Руслан Мъйнов – Драва

Архив

Scroll to Top