Лудогорец стартира уверено новия сезон след успех на „Лаута“

Шампионът Лудогорец започна с победа новия сезон в efbet Лига. “Орлите” се справиха с Локомотив (Пловдив) на Лаута и успяха да грабнат три точки след успех с 3:1. Елвис Ману, Кирил Десподов и Бърнард Текпетей бяха точни за триумфа, а попадението за домакините бе дело на лидера на тима Димитър Илиев :

Лудогорец победи с 3:1 като гост Локомотив Пловдив в мач от първия кръг на футболния шампионат на България. Това стана в деня, в който „черно-белите“ отпразнуваха своята 95-годишнина. Двата тима направиха хубав мач с положения и пред двете врати, въпреки че имаха и едно наум за предстоящите срещи в Европа през седмицата. Все пак „орлите“ показаха, че притежават повече класа към момента в отделни ситуации, които се оказаха решаващи. В 44-ата минута резултатът бе открит от гостите. Хубав извеждащ пас на Сисиньо към Бърнард Текпетей и крилото намери Ману на празна врата, който само протегна крак за 1:0 в полза на Лудогорец. Ситуацията бе разгледана от ВАР, но положението бе чисто от засада при първия пас. В 67-ата минута на втората част „смърфовете“ изравниха резултата, чрез попадение на Димитър Илиев. В 76-ата минута влезлият като резерва Кирил Десподов отново изведе Лудогорец напред за 2:1. В даденото от съдията продължение Лудогорец стигна до нов гол. Пиерос Сотириу намери Текпетей, който успя да се разпише за крайното 3:1.