Лудогорец отстрани Мура и чака Олимпиакос

Лудогорец – Левски 1-0

Първенецът ни Лудогорец се класира за третия предварителен кръг в Шампионската лига, след като победи в Разград словенския Мура с 3:1 и след 0:0 в първия мач преодоля този съперник, макар и трудно. Мачът започна перфектно за разградчани, които вкараха чрез кипърския нападател Пиерос Сотириу още в 4-ата минута след отличен пробив отдясно на Икоко и пас към непокрития играч от атаката на домакините. Лудогорец обаче не съумя да затвори рано мача, след като пропусна доста положения, а същевременно позволи на съперника си също на свой ред, макар и по-рядко, да създава заплахи. Гостите дочакаха своя миг в 64-ата минута, когато вкараха почти идентичен гол на този на Сотириу. След пробив отдясно топката бе сервирана на непокрития Томи Хорват и той изравни. Лудогорец се вдигна на щурм и най-напред влезлият като резерва Елвис Ману пропусна много чисто положение. Малко след това, в 82-ата минута, Каули Оливейра се възползва от невнимание на словенската защита и чукна топката към Ману, който този път не сгреши – 2:1. В 90-ата минута самият Каули изпрати топката във вратата на Мура и фиксира крайния резултат 3:1 и Лудогорец продължава напред в турнира. Така лудогорци ще се изправят в третия предварителен кръг срещу Олимпиакос, който спечели в Баку втората си победа с 1:0 срещу Нефтчи и също се класира. Гърците са домакини на 3 или 4 август, а реваншът е в Разград на 10 август.