ПСЖ с ценна победа в преследването на титлата във Франция, след успех с 2:1 над Метц като гост

Макаби Хайфа – Ювентус   2 : 0; Пари Сен Жермен –Бенфика   1 : 1

Отборът на ПСЖ стигна до ценна победа в преследването на титлата във Франция, след като срази с 2:1 Метц като гост в мач от седмия кръг на Лига 1. Големият герой за парижани бе Ашраф Хакими, който вкара два гола в (5 и 90+5). Бубакар Куяте пък изравни резултата за Метц в 39-ата, но това не стигна на домакините да вземат поне точка срещу именития си съперник. В петата минута на срещата Мауро Икарди изпусна добра възможност да вкара, след като стреля с глава, но прати топката над напречната греда. Секунди по-късно обаче Хакими се разписа за 1:0. Постепенно темпото в Метц спадна, а домакините изравниха резултата след 40 минути игра, чрез Кики Куяте.  В 56-ата минута Неймар шутира, но ударът му срещна гредата на домакините. В 95-тата минута крайното 2:1 в полза на ПСЖ оформи Ашраф Хакими