След два обрата Ювентус стигна до мечтаната първа победа с 3:2 над Специя

Милан – Ювентус   1 : 3

Ювентус изстрада първата си победа за сезона в Серия “А” след драматично 3:2 над Специя като гост в среща от 5-ия кръг. “Бианконерите” поведоха в резултата чрез Мойс Кийн (28’), но след това допуснаха обрат след голове на Емануел Джеси (33’) и Жанис Антист (49’). Те губеха до средата на втората част, но след попадения на Федерико Киеза (66’) и Матайс Де Лихт (72’) стигнаха до жадувания успех с 3:2. Пълни 90 минути за Специя записа българският национал Петко Христов. Защитникът взе участие и в предишните четири срещи на тима в първенството. В стартовите 11 на домакините беше и бившият халф на Левски Мехди Бурабия. След няколко дни Специя посреща Милан, а „бианконерите“ ще са домакини на Сампдория.