ЦСКА стартира защитата на трофея за Купата на България с безпроблемна победа срещу Хебър

ЦСКА не вкара гол в трети пореден мач и се раздели с мечтите си за титлата

Носителят на Купата на България ЦСКА стартира с безпроблемна победа защитата на трофея. „Червените“ надиграха втородивизионния Хебър с 3:0 в мач от 1/16-финалите на турнира:

Носителят на трофея ЦСКА се класира за осминафиналите на турнира Купа България след класическа победа над Хебър. Срещата трябваше да се играе в Пазарджик, но заради лошото състояние на терена на стадион „Георги Бенковски“, бе преместена в столицата на „Българска армия“. В игра за ЦСКА след лечение на контузия се завърна бразилецът Жеферсон, който изигра своя юбилеен мач номер 100 с червената фланелка и преди срещата получи почетен знак и фланелка с номер 100 от изпълнителния директор Филип Филипов. ЦСКА изкова успеха още през първото полувреме, като до почивката тимът на Стойчо Младенов реализира и трите гола. Жорди Кайседо се отличи с две попадения, а веднъж се разписа Ахмед Ахмедов. Отлични изяви в офанзивен план имаше и Федерико Варела, който изработи два от головете.