Информационен център на Министерство на oтбраната

Отборът на Наполи се завърна на върха в Серия А, след победа с 4:0 над Сампдория като гост в мач от междинния пети кръг

Отборът на Наполи продължава да бъде единственият в Серия “А” с максимален актив от точки. В среща от петия кръг “адзурите” се наложиха с 4:0 над Сампдория като гости

С успеха неаполитанците събраха пълен актив от 15 точки и изместиха шампиона Интер, който има 13. С толкова е и Милан, а доскорошният хегемон Ювентус заема 12-ата позиция с едва 5 точки. Това е и най-добрият старт за Наполи в 95-годишната история на клуба. Футболистите на треньора Лучано Спалети имаха пълен контрол над мача и логично се поздравиха с пета поредна победа на собствен терен, като в герой за тима се превърна нападателят Виктор Осимен, който вкара два гола.

Нигериецът откри резултата в 10-ата минута след подаване на Лоренцо Инсиние, а отново италианският национал подаде на Фабиан Руис в 39-ата минута за 2:0. Наполи реши всичко в срещата с трети гол в 50-ата минута, дело отново на Осимен. Крайното 4:0 оформи Пьотр Зиелински след час игра.

С победата Наполи събра 15 точки и има аванс от две пред шампиона Интер и пред Милан. Сампдория пък е на 13-о място с 5 точки.

Късна драма беляза срещата между Торино и Лацио, който завърши 1:1. Домакините водеха до самия край на двубоя, но в 90-ата минута гостит от Рим получиха право да изпълнят дузпа, която Чиро Имобиле превърна в гол. Преди това Торино бе повел в 76-ата минута чрез хърватина Марко Пяца. С равенството Лацио остана на седмо място с 8 точки, докато Торино е десети със 7 пункта.