Франция спечели Лига на нациите в голям мач срещу Испания

Световният шампион Франция спечели турнира Лига на нациите, след като обърна в Милано състава на Испания от 0:1 до 2:1 след изключително вълнуващ и качествен сблъсък, особено през второто полувреме.  Първото полувреме бе по-стандартното, като в началните минути по-активни бяха „петлите“, а испанците владееха по-дълго топката след това. През втората част и двата отбора заиграха много директен футбол с атаки и към двете врати. Първи сполучиха испанците. В 64-ата минута Тео Ернандес намери напречната греда на испанската врата, но „Ла Фурия Роха“ организира контраакция и Микел Оярсабал преодоля вратаря Льорис и Испания поведе с 1:0. Веднага дойде отговорът на французите – невероятен удар по диагонала на Карим Бензема доведе до изравняване в 66-ата минута. Опитът и индивидуалната класа на Франция си каза думата в 80-ата минута, когато след пас зад гърба на испанската отбрана Килиан Мбапе реализира пълния обрат за своя отбор – 2:1 за Франция. При попадението останаха съмнения за засада, но системата ВАР зачете гола. До края младият отбор на Испания показа, че има страхотно бъдеще и установи щурм към вратата на Льорис, който обаче успя да я опази и Франция триумфира във второто издание на турнира. Третото място е за Италия, победила със същия резултат 2:1 Белгия в малкия финал.