Португалия – Люксембург 5:0

Португалия постигна очакван успех с 5:0 над Люксембург в домакинството си от 8-ия кръг на световните квалификации в група „А“. С този успех „Мореплавателите“ си гарантираха, че ще завършат на едно от първите две места в групата. Звездата на домакините Криситано Роналдо прибави нови три гола на сметката си за националния отбор, вкарвайки две дузпи в 8-ата и 13-ата минута и още едно попадение в 87-ата минута, като вече има 115 гола за Протугалия, а това бе неговият рекорден 10-и хеттрик с националната фланелка. Освен него се разписаха и Бруно Фернандеш в 18-ата и Жоао Палиня в 69-ата минута.

С тази победа Португалия остава на 2-ото място във временното класиране в групата с 16 точки, с една по-малко от лидера Сърбия. Люксембург е та 3-ото място с 6 точки, но вече без шансове да играе на световните финали.