Барселона излъга Везенков и Олимпиакос

Отборът на Барселона все още няма намерение да допуска грешна стъпка през настоящия сезон в Евролигата. Баскетболистите на старши треньора Шарунас Ясикевичус се поздравиха с третата си победа за кампанията, след като се оказаха на печелившата страна в превърналия се в епичен сблъсък срещу Александър Везенков и Олимпиакос. Каталунците преодоляха съпротивата на храбрите гърци с крайното 79:78 (10:17, 17:15, 28:15, 12:20, 12:11) след 45 минути зверска битка в зала „Палау Блауграна“. Така Барселона се присъединява към компанията на Олимпия (Милано) и АСВЕЛ (Вильорбан) като единствените отбори с три победи от първите си три мача. „Лос кулес“ заемат челната позиция в подреждането на Евролигата заради по-доброто си точково съотношение от италианците и французите. Олимпиакос продължава да следва лидерите и застава на четвъртото място с баланс от 2-1 след изиграването на първите три кръга от надпреварата. Голямата звезда на Барселона Никола Миротич имаше основна роля за успеха на своя тим, след като вкара редица ключови кошове във финалните моменти от мача. Черногорецът с испански паспорт приключи двубоя като най-резултатен с 22 точки и 6 борби. Кори Хигинс добави още 11 точки за победителите, а Брандън Дейвис остана с 10. Гардът Ник Калатес записа изключително интересна статистика – 9 точки, 13 борби и 7 асистенции, като се превърна в най-добрия борец в мача. Освен 12-те точки на Везенков, Костас Слукас наниза 14 точки за Олимпиакос. Тайлър Дорси също отбеляза 12, Мустафа Фал остана близо до „дабъл-дабъл“ с 11 точки и 8 борби, а Шакийл МакКисик се включи от пейката с 10 точки и 5 борби.