Хебър отстрани Лас Палмас в драма със „Златен гейм“ във волейболната лига

Първенецът на България Хебър (Пазарджик) победи като домакин испанския Гуагуас (Лас Палмас) с 3:1 гейма и успех в „Златния гейм“ с 15:13, в мач-реванш от първи квалификационен кръг на Шампионската лига. Успехът доведе до „Златен гейм“, който се игра на български терен в зала „Васил Левски в Пазарджик“. Следващият съперник на хебърци е Шахтьор (Солигорск) от Беларус. Общо взето Хебър беше по-добрият отбор, имаше по-солидни аргументи почти във всички компоненти на играта. В атаката нашите имаха над 68 процента успеваемост, а също така солидно се представи и посрещането и защитата. Най-резултатни за отбора на Хебър бяха Брадли Гънтър и Якопо Масари, реализирали по 19 точки за Хебър. Тодор Алексиев добави 17 точки, а Николай Къртев остана с 12 точки . Тотален доминатор за испанците беше Йосвани Ернандес с 28 точки. Испанският отбор спечели първата среща с категоричното 3:0 гейма и за пазарджиклии беше задължително да бият с 3:0 или 3:1, за да се доберат до т.нар златен гейм и чрез него да преодолеят съперника. Италианският старши треньор на Хебър Камило Плачи отново нямаше как да ръководи своите възпитаници от залата заради здравословни проблеми.