Информационен център на Министерство на oтбраната

Барселона победи с 3:1 Валенсия в среща от деветия кръг на испанското футболно първенство

Българският нападател Мартин Минчев блесна с два гола и асистенция при успеха на Спарта Прага с 4:2 срещу домакина Пардубице в мач от 11-ия кръг на чешкото футболно първенство. Минчев откри резултата в 20-ата минута, а в добавеното време на първата част българинът направи резултата 3:0. Спарта записа трета поредна победа в шампионата и е втори в класирането, на 4 точки зад лидера Виктория Пилзен. В Испания Барселона победи с 3:1 гостуващия Валенсия в среща от деветия кръг

Така каталунците прекъснаха серия от два мача без отбелязан гол и с 15 точки се изкачиха на седмото място, като изостават само на 5 точки от лидера Реал Сосиедад. Валенсия пък записа пети пореден двубой без победа в Ла Лига и е девети с 12 пункта. Срещата на “Камп Ноу” започна лошо, след като Хосе Гая реализира от гостите с хубав удар от 25 метра. Барса успя бързо да отвърне и в 13-ата минута изравни. Ансу Фати вкара от 17 метра след асистенция на Мемфис Депай. Малко преди почивката Гая повали Фати в наказателното поле и Депай реализира отсъдената дузпа, за да донесе пълен обрат. В 85-ата минута Барселона реши всичко с трети гол. Защитниците на гостите оставиха непокрит Филипе Коутиньо. Влезлият като резерва бразилец получи пас от Серджиньо Дест и реализира гол за крайното 3:1. Две минути по-късно Серхио Агуеро влезе като резерва на мястото на Дест и направи дебют за “синьо-червените”.