Наполи запази 100-процентовия си актив в италианския футболен елит

Наполи спечели срещу гостуващия Торино с 1:0 в осмия кръг на италианското футболно първенство.

Така възпитаниците на Лучано Спалети запазиха 100-процентовия си актив от началото на сезона.

С актив от 24 точки неаполитанците се върнаха на върха в класирането, като изпревариха с 2 точки втория Милан. Домакините имаха игрови превес, а в 26-ата минута получиха дузпа след нарушение на Бенджамин Коне срещу Джовани Ди Лоренцо. Капитанът Лоренцо Инсиние, обаче, стреля слабо от бялата точка и Ваня Милинкович-Савич улови. Наполи продължи да държи инициативата и в 57-ата минута Ди Лоренцо прати топката в мрежата, но попадението беше отменено заради засада.

Домакините все пак стигнаха до успеха в 81-ата минута, чрез попадение на Виктор Осимен, който отбеляза петият си гол в шампионата.