Радослав Панталеев стана част от кампанията на АИБА за световното първенство по бокс

Боксьорът ни в тежка категория Радослав Панталеев получи сериозно признание от Международната боксова федерация АИБА. Националът ни стана част от рекламната кампания на асоциацията за предстоящото Световно първенство в Белград :

Радослав Панталеев е бронзов медалист от последния шампионат, който се проведе в Екатеринбург, Русия през 2019 година. Тогава той зае трето място в категория до 91 килограма. В битката за място на финала българинът отстъпи пред бъдещия златен медалист и представителя на домакините Муслим Гаджимагомедов. Световното първенство по бокс в Белград стартира на 24 октомври. България ще бъде представена от девет боксьори в сръбската столица.

За пръв път от АИБА са осигурили и награден фонд. Шампионите ще получат по 100 хиляди долара, сребърните медалисти по 50 хиляди, а бронзовите във всяка категория по 25 хиляди долара.

В състава на България за Световното първенство са следните боксьори :

Ергюнал Себахтин 48 кг, Даниел Асенов 54 кг, Хавиер Ибаниес 57 кг, Кирил Русинов 60 кг, Венсан Киркоров 67 кг, Рами Киуан 75 кг, Кристиян Николов 80 кг, Радослав Панталеев 92 кг, Петър Белберов +92 кг

Шампионатът на планетата ще се проведе в сръбската столица от 24 октомври до 6 ноември, а паричните стимули са осигурени от международната федерация АИБА.