Ювентус с четвърта поредна победа, след като спечели срещу Рома, столичани пропуснаха дузпа

Ювентус спечели с 1:0 срещу гостуващия Рома в последен мач от осмия кръг на италианското футболно първенство. Възпитаниците на Масимилиано Алегри постигнаха четвърта поредна победа в Серия „А“ и с 14 точки се изкачиха на седмото място в подреждането, макар и да изостават на 10 пункта зад лидера Наполи.

Столичани допуснаха трето последователно поражение като гост в калчото и с 15 точки останаха на четвъртото място в подреждането. След двуостро начало Ювентус успя да открие резултата в 16-ата минута, чрез Мойзе Кен. Двубоят продължи равностойно, като столичани на няколко пъти атакуваха опасно и в 40-ата минута получиха дузпа. Жордан Верету застана зад бялата точка и стреля, но полският вратар успя да избие.

Тимът на Жозе Моуриньо продължи да изглежда по-опасен, въпреки че играчите на столичани се поумориха към края на двубоя, но те така и не успяха да преодолеят защитата на Юве, който записа 12-а победа в последните си 13 мача срещу Рома.