Бетис постигна ценна победа с 1:0 при гостуването си на Алавес в мач от 9-ия кръг на Ла Лига

Бетис измъкна трудна, но ценна победа с 1:0 при гостуването си на Алавес от 9-ия кръг на Ла Лига. Двата тима направиха оспорван мач, но гостите бяха по-активният отбор и успяха да стигнат до успеха в самия край на мача. Единственото попадение падна в 89-ата минута на двубоя, а негов автор стана Борха Иглесиас. Хоакин Санчес догони топката до аутлинията и върна към Иглесиас, който от движение стреля на празна врата. След този успех Бетис вече има 15 точки и се намира на 8-ото място в класирането. Алавес пък е в опасната зона на 19-ата позиция с 13 точки.

В другия мач от 9-я кръг в Ла Лига, Еспаньол победи Кадис с 2:0 като домакин. В 45-ата минута се стигна до едно разбъркване пред вратата на гостите и Де Томас откри резултата на празна врата за 1:0. В 65-ата минута каталунците удвоиха преднината си. Изстрел на Меламед се отби от защитник, излъга вратаря и топката влезе в мрежата за крайното 2:0. Така Еспаньол записа втора поредна победа и с 12 точки излезе на 11-ата позиция в класирането. Кадис се намира на 16-ото място със 7 точки.