Ливърпул продължава с пълен актив в Шампионската лига, след драматична победа над Атлетико Мадрид

Снощи стартираха двубоите от 3-ия кръг на груповата фаза в Шампионската лига. Изиграха се 8 мача в 4 от групите. Ливърпул продължава с пълен актив в група „В“, след като постигна драматична победа с 3:2 над Атлетико Мадрид

Отборитe на Ливърпул и Атлетико (Мадрид) сътвориха истинско шоу в мач от втора група на Шампионската лига по футбол в испанската столица, който англичаните спечелиха с 3:2. Освен много голове, в двубоя имаше дузпа за гостите, последваща дузпа отменена и за домакините, както и червен картон за Антоан Гризман от Атлетико.

Мохамед Салах реализира два гола в 8-та минута и от дузпа в 78-ата. За успеха на Ливърпул се разписа и Наби Кейта в 13 минута. Гризман (20 и 34) реализира и двете попадения за домакините. Малко след втория гол на Салах съдията ос.тсъди дузпа за испанците, но след преглеждане на ситуацията с ВАР отмени решението си. Ливърпул загуби и двата мача с Атлетико от осминафиналите на Шампионската лига през 2019/20 година, но сега вече почти си гарантира излизане от групата с третата си победа. В другият мач от групата Порто победи Милан  с 1:0.

В друг много интерес двубой в първа група ПСЖ обърна РБ Лайпциг с 3:2. Килиан Мбапе даде преднина на парижани в 9-ата минута, но в 28-ата Андре Силва изравни. Норди Мукиеле (57 мин) изведе РБ Лайпциг напред, за да дойде часът на Лионел Меси, който бе точен за 2:2 в 67-ата минута с добавка отблизо, а малко след това реализира дузпа. В самия край на срещата домакините получиха още една дузпа, която бе пропусната от Мбапе. В другата среща от групата Брюж загуби с 1:5 от Манчестър Сити. Английският шампион реши всичко още до почивката, когато водеше с 2:0.

В трета група Аякс надигра с 4:0 Борусия Дортмунд, а Бешикташ загуби с 1:4 от Спортинг. В герой за португалците се превърна уругвайският защитник Себастиан Коатес, който вкара два гола.

В четвърта група Шахтьор бе разгромен с 0:5 от Реал Мадрид, , а Интер победи с 3:1 Шериф  Тираспол.