Гол на Жерар Пике донесе първа победа на Барселона в Шампионската лига

Барселона постигна първата си победа в тазгодишното издание на Шампионската лига. В среща от третия кръг на група „Е“ каталунците победиха с 1:0 украинския Динамо Киев.

Единственият гол в мача на „Ноу Камп“ падна в 36-ата минута и бе дело на ветерана Жерар Пике. Централният защитник бе оставен непокрит в наказателното поле и от воле засече центриране на Жорди Алба от левия фланг.

Домакините бяха по-добрият отбор на терена през всички 90 минути, но направиха сериозни пропуски пред съперниковата врата дело на Сержиньо Дест и Ансу Фати. В края на двубоя друга резерва – Филипе Коутиньо – също пропусна два отлични шанса за нов гол за Барселона.

С победата над Динамо испанският гранд събра 3 точки, но остава на трето място в класирането в група „F“. Лидер с 6 точки е Байерн Мюнхен, който победи с 4:0като гост Бенфика. Лисабонският гранд е втори, а Динамо е на последното четвърто място.