Ред Бул Залцбург на крачка от осминафиналите в Шампионската лига след победа над Волфсбург

Шампионът на Австрия Ред Бул Залцбург е съвсем близо до осминафиналите в Шампионската лига след победа с 3:1 над германския Волфсбург.

С успеха „биковете“ вече имат 7 точки от първите си три мача в група „G“ и водят с 5 пред испански Севиля и Волфсбург и с 6 точки пред френския Лил. Шампионът на Франция завърши 0:0 като домакин на Севиля.

Германският национал Карим Адейеми даде преднина на Ред Бул още в третата минута на мача, но в 15-ата Лукас Нмеча изравни с удар с глава. След почивката домакините стигнаха до нови два гола чрез Ноа Окафор. В 65-ата минута швейцарецът вкара за 2:1, а в 77-ата минута отново той оформи крайното 3:1 в полза на Ред Бул Залцбург.