Левски постигна втора поредна шампионатна победа под ръководството на Станимир Стоилов

Отборът на Левски е на финал за Купата на България!

Левски постигна втора поредна шампионатна победа под ръководството на Станимир Стоилов, след като разгроми с 3:0 Пирин (Благоевград) в мач от 12-ия кръг на efbet Лига.

Над всички в срещата на „Герена“ бе 18-годишният Марин Петков, който отбеляза първите два гола в 25-ата и 63-ата минута. Билал Бари добави още едно попадение в 90-ата минута след груба грешка на противниковия страж.

Сините тотално надиграха своя опонент.

В 25-ата минута “сините” материализираха своя натиск. Миланов намери с дълго подаване Марин Петков, който се разписа за 1:0.

Благоевградчани можеха да изравнят в 56-ата минута. Костов отправи страхотен шут от воле от границата на наказателното поле, който се отби в напречната греда.

И когато орлетата бяха изнесли играта в по-предни позиции, Левски спря техния устрем с втори гол. Марин Петков вкара от два метра за 2:0.

Така сините постигнаха втора поредна победа в първенството след тази от преди седмица срещу Локомотив (София) и със събраните 14 точки са само на две от шестия Берое.