Брага – Лудогорец 4 : 2

Брага – Лудогорец   4 : 2

Поражение с 2:4 като гост на Брага претърпя шампионът ни Лудогорец в мач от четвъртия кръг на група F в турнира Лига на конференциите. След тази загуба разградчани остават последни в групата със само една точка. Португалците определено доминираха преди почивката и след няколко пропуска, добри намеси на вратаря на Лудогорец Кахлина и двойно отбиване на топката от гредата падна и първият гол. В 25-ата минута Брага откри след плътен удар на Ал-Мусрати от дистанция и недобра намеса на Кахлина. Осем минути след това Пиерос Сотириу успя да изравни резултата – 1:1. Но Брага продължи да създава положения и отново излезе напред в 37-ата халфът чрез Юри Медейрош. А Галено в 40-ата покачи на 3:1 за домакините. През втората част Брага понамали темпото, а Десподов изпусна да вкара сам срещу вратаря, който отклони в корнер. После  резервата Марио Гонсалеш се разписа за четвърти път в срещата, а в 79-ата Игор Пластун намали с глава след корнер на 2:4. Но това бе всичко, което можаха да сторят възпитаниците на Станислав Генчев в мача.