Зоря – ЦСКА-София 2 : 0

ЦСКА не вкара гол в трети пореден мач и се раздели с мечтите си за титлата

ЦСКА София отново загуби нелепо от украинския Зоря (Луганск), този път с 0:2 при гостуването си в град Запорожие. Мачът бе от Трета група на турнира Лига на конференциите. Двубоят наподобяваше доста на първия сблъсък между тези два отбора в София преди две седмици, когато българите доминираха преди почивката, но допуснаха загуба с 0:1 след почивката. Подобен бе развоят в Украйна и преди две години в мача между двата отбора, когато ЦСКА падна с 0:1. Сега ЦСКА отново доминираше, но не успяваше да стигне до гола. Така се стигна до 87-ата минута, когато защитникът на „червените“ Томас Лам допусна груба грешка покрай тъчлинията, изгуби топката от иранеца Шахаб Захеди, който напредна и порази вратата на Густаво Бусато. В петата минута от добавеното време при контра, организирана от иранците в отбора на домакините, този път се разписа Алахяр Саядманеш, с което фиксира загубата на българите с 0:2. ЦСКА София остана само с 1 точка на последното място в групата, а Зоря набра 6 пункта.