Радукану отпадна в Линц, Халеп продължава

Водачката в схемата Ема Радукану отпадна на тенис турнира в Линц, след като отстъпи на китайката Ван Синю с 1:6, 7:6(0), 5:7 за над два часа и половина битка. В решителната трета част азиатката направи пробив за 5:4, но британката направи рибрейк. Въпреки това, нов брейк на Ван й даде нова възможност за затваряне на срещата и този път тя не сбърка. За Радукану това бе ново разочароващо ранно отпадане след титлата в Ню Йорк, като тя напусна рано турнирите в Индиан Уелс и Клуж Напока. Британката вкара 81% първи сервис, но спечели много малко от точките на първо подаване за целия мач – 58. На четвъртфиналите Синю ще спори с осмата поставена Алисън Риск от САЩ.

Втората поставена Симона Халеп е на четвъртфинал в Австрия. Румънката се наложи над Аляксандра Саснович от Беларус със 7:5, 6:3 за точно 100 минути игра. Халеп поведе с 4:0 в първия сет, но Саснович изравни при 4:4. Все пак тенисистката от Констанца направи решителен пробив в 12-ия гейм и взе частта. Във втората Симона направи брейк за 2:0 и не позволи да бъде застигната. Следващата опонентка на Халеп е №7 в схевата Джесика Паолини от Италия.