Историческо! Първенецът на България Хебър ще играе в групите на волейболната Шампионска лига

“Златен гейм” в Галац прати Хебър напред във волейболната Шампионска лига

След пет години България отново ще има отбор в Шампионската лига по волейбол при мъжете. Хебър си осигури участие в групите след като победи с 3:1 гейма при гостуването си Олимпиакос :

Първенецът на България Хебър (Пазарджик) се класира за груповата фаза в Шампионската лига по волейбол.

Българският първенец победи с 3:1 при гостуването си Олимпиакос в среща-реванш от 3-ия квалификационен кръг в Лигата. Първият мач преди седмица, игран в Пазарджик, завърши с успех 3:1 в полза на Хебър.

5 години след участието на Марек Юнион-Ивкони (Дупница), България отново ще има представител сред най-класните отбори в клубната надпревара на континента. Хебър влиза в предварителна Група А на турнира, където съперниците ще му бъдат класните тимове на Ястржембски Венгел (Полша), КНАК Рьозеларе (Белгия) и Фридрихстафен (Германия).

Двубоят Олимпиакос – Хебър започна равностойно.

Олимпиакос стигна до геймбол при 24:20. Блокаут на Якопо Масари и 21:24. Двоен блок срещу Брадли Гънтър донесе успеха на Олимпиакос в първата част с 25:21.

Волейболистите на Хебър поведоха в началото на втората част. Димитриас Казазис взе прекъсване за „червено-белите“. Херманс Егескалнс успя да изравни при 23:23. Двоен български блок спря атака на Херманс Еглескалнс и геймбол при 24:23. Якопо Масари атакува успешно по диагонала от зона 4 за 25:23.

Димитриас Казазис взе второто си прекъсване в третата част. Херманс Еглескалнс атакува в аут и отборът от Пазарджик поведе с 22:18. Тодор Алексиев преодоля тройна блокада за 23:19. Блокада на Виктор Йосифов и 24:19. Волейболистите на Хебър спечелиха третата част с 25:19 и така тимът от Пазарджик се класира за историческо участие в групите на Шампионската лига.

Мартин Коста Бланко даде почивка на Георги Георгиев, Теодор Салпаров, Николай Къртев и Якопо Масари, а на тяхно място в игра пусна Иван Станев, Петър Каракашев, Стойко Ненчев и Пламен Шекерджиев.

Блокаут на Мартин Симеон изравни резултата при 23:23. Димитриос Казазис взе второто си прекъсване в 4-ия гейм. Блокада на Виктор Йосифов изведе Хебър до мачбол при 24:23 и поредна победа с 3:1 гейма за Хебър срещу Олимпиакос.