Португалия – Сърбия 1:2

Отборът на Сърбия попари големите амбиции на Португалия, като спечели с 2:1 решаващия сблъсък за първото място в Група „А“ от квалификациите за световното първенство по футбол в Катар догодина. Двубоят бе на стадион „Луш“ в Лисабон, а домакините вкараха още във втората минута чрез Ренато Санчес. В 33-ата минута груба грешка на вратаря Руи Патрисио след удар на Душан Тадич позволи на Сърбия да изравни резултата. В 90-а минута резервата Александър Митрович се превърна в големия герой за Сърбия с победен гол.

Така воденият от сръбската легенда Драган „Пикси“ Стойкович отбор спечели групата с 20 точки, Португалия е на второ място със 17 т. и ще търсят класиране през баражите. Отборите на Ирландия и Люксембург заеха съответно трето и четвърто място.