Мариян Михалев завърши на 22-о място на световното по скокове на батут

Мариян Михалев остана на 22-о място в крайното класиране при мъжете на Световното първенство по скокове на батут в Баку (Азербаджан).

Единственият ни участник при мъжете на световното първенство по скокове на батут Мариян Михалев допусна грешка и не завърши съчетанието си. Той получи оценка от 12.535 точки, което го постави на 22-а позиция след изиграването на полуфиналите в конкуренцията на 80 състезатели, които стартираха в олимпийската дисциплина батут индивидуално. 22-рото място на възпитаникът на треньора на националния отбор Мариана Макулова е най-доброто постижение на България в този спорт на световно първенство при мъжете. Михалев успя да победи в класирането настоящия олимпийски шампион от Беларус Иван Литвинович, който се нареди след българина на 23-та позиция.

С това родното участие на шампионата на планетата за мъже и жени завърши.

Преди това при жените двете ни представителки сестрите Мариела и Христина Пеневи не успяха да попаднат в топ 24. В квалификациите Мариела се нареди на 38-мо място, а Христина завърши 45-та.

Веднага след приключването на състезанието при мъжете и жените България официално получи флага на Международната федерация по гимнасика като следващ домакин на Светвоното първенство по скокове на батут. Страната ни ще приеме елита в този спорт от 16 до 26 ноември 2022 година.

Следващата седмица отново в Баку предстои надпреварата за юноши, младежи и девойки, където България ще бъде представена от 21 състезатели.

15 комплекта медали ще бъдат раздадени на Световното първенство, което е първото голямо международно състезание след Олимпиадата. Общо 250 спортисти участват в четирите дисциплини – батут индивидуално мъже и жени – олимпийската дисциплина, синхронни скокове, двоен мини-батут и акробатична пътека.

За България съдии са Мариела Стойчева и Мария Вангелова, които имат най-високата първа категория. Старши треньор на тима е Мариана Макулова с помощник Станислав Стоянов.

Ръководител на делегацията е президента на родния батут Стоян Димитров, който беше избран за трети мандат в Съвета на ФИГ, а генералния секретар на федерацията Мариела Стойчева влезе и стана вицепрезидент на Техническата комисия.

състав на България (мъже, жени, младежи, девойки, юноши и девойки младша и старша възраст):