Райо Валекано победи с 3:1 Майорка в последния мач от 14-ия кръг на Ла Лига

Райо Валекано победи с 3:1 Майорка в последния мач от 14-ия кръг на Ла Лига. „Пчеличките“ се завърнаха на победния път, като в същото време продължиха неприятната серия на своя съперник, който вече има 6 поредни мача без победа в първенството.

Домакините на „Вайекас“ взеха преднина с два гола още до средата на първото полувреме. В 16-ата минута Сержи Гуардиола бе изведен в наказателното поле и успя да прати топката във вратата. Четири минути по-късно Алваро Гарсия добави второ попадение.

В 63-ата минута Мартин Валент извърши нарушение за дузпа, задържайки противников нападател за фланелката, а Оскар Трехо реализира 11-метровия удар за 3:0. Майорка успя да направи загубата си малко по-поносима минута преди края на мача, когато Абдон Пратс не сгреши за крайното 3:1.

Така Райо събра актив от 23 точки и излезе на 6-ото място в класирането. Майорка пък остава на 13-ата позиция с 15 точки.