Лудогорец е първи във временното класиране, следван от ЦСКА – София

Лудогорец е втори в класирането на първенството след като спечели дербито с ЦСКА-София с 2:1

Лудогорец поеди с 2:0 ЦСКА – София в дербито от 16-ия кръг на efbet Лигата и дръпна със седем точки на върха в класирането пред червените, които са втори

Пиерос Сотириу откри резултата от дузпа в 78-ата минута, а Мавис Чибота в 91-ата удвои, с което подпечата втория пореден успех над основеният им  съперник за титлата. В 11-ката на гостите имаше само една проямна в сравнение с тази, която започна срещу Бодьо/Глимт в Норвегия. Вилдсхут зае мястото на Вион. Домакините пък започнаха без голяма част от основните си футболисти. На пейката остана Каули, а извън групата поради наказания и контузии бяха Вердон, Са, Текпетей, Недялков, Сантана и Вандерсон.

Двата отбора започнаха предпазливо и рядко застрашаваха по-сериозно противниковата врата. В 9-ата минута Юга отправи силен шут от двайсетина метра, който излезе над напречната греда. Две минути по-късно Лудогорец отговори чрез опасен изстрел с глава на Пиерос Сотириу, който профуча покрай горния десен ъгъл. Така се стгна до 77-ата минута, в която Лудогорец организира контраатака след изпълнене на корнер от червените. Чибота получи пред наказателното поле на гостите, преодоля Мазику и Турицов, след която Бусато излезе и го фаулира, заради което Кабаков отсъди дузпа. Тя бе реализирана от Сотириу за 1:0 Лудогорец сложи точка на спора с втори гол в 91-ата минута. Пинас изведе с дълъг пас Чибота по лявото крило, той успя да финтира Матей и оформи крайното 2:0 в полза на домакините.