Манчестър Сити нанесе първо поражение на Джерард в Астън Вила

Манчестър Сити върна Астън Вила и Стивън Джерард в реалността. „Гражданите“ се наложиха с 2:1 над бирмингамци в гостуването си на „Вила Парк“ от 14-ия кръг в Премиър лийг, като така нанесоха първа загуба на Джерард като мениджър в английския елит. През първото полувреме шампионите тотално надиграха своя съперник и вкараха два гола чрез Рубен Диаш в 27-ата и Бернардо Силва в 43-ата минута. Домакините върнаха един гол в 48-ата минута чрез Оли Уоткинс и така направиха втората част доста по-интересна, но Сити все пак удържа победата и си тръгна с трите точки.

Мачът завърши с успех на Манчестър Сити, който вече има 32 точки и остава плътно зад лидера Челси на втората позиция, с точка по-малко от лондончани. Астън Вила се намира на 13-ото място с актив от 16 точки.