Рафа Бенитес не успя да спре устрема на Ливърпул

Отбора на Ливърпул разби Евъртън с 4:1 в мърсисайдското дерби от 14-ия кръг на английската Висша лига. Срещата ще се запомни с факта, че мениджърът на домакините Рафаел Бенитес се изправя срещу бившия си клуб, с който постигна някои от най-големите успехи в кариерата си. Двубоят премина изцяло под контрола на футболистите на Юрген Клоп, които още в 20-ата минута водеха с 2:0 след голове на Джордан Хендерсън и Мохамед Салах. Демарай Грей върна надеждите на „карамелите“ за нещо повече с гол в 38-та минута, но силите им стигнаха само за толкова. Натискът на Ливърпул продължи и през второто полувреме, когато Салах отбеляза трети гол за „червените“ в 64-ата минута, а след това се разписа и Диого Жота в 79-ата минута.

С победата си Ливърпул се затвърди на третата позиция във временното класиране и e съвсем близо до върха.