Реал Мадрид вече има аванс от 7 точки на върха

Реал Мадрид постигна четвърта поредна победа в Ла Лига и седма във всички турнири. Кралският клуб се наложи с 1:0 над Атлетик Билбао в отложен мач от 9-ия кръг и дръпна със 7 точки пред втория в класирането Атлетико Мадрид. В герой за „белите“ за пореден път се превърна Карим Бензема. Французинът вкара единствения гол в двубоя в 40-ата минута и вече има 35 отбелязани попадение в  актива си през календарната година. След почивката мадридчани отстъпиха инициативата и само пропуските на „лъвовете“ и добрите намеси на Тибо Куртоа запазиха мрежата на Реал суха. Гостите от Билбао са без победа в 6 шампионатни мача и заемат 8-то  място в подреждането. Баските имат 8 равенства от началото на сезона, но могат да се похвалят с най-здравата защита в Ла Лига. В общо 15 изиграни мача „лъвовете“ са допуснали само 11 гола, колкото и Реал Сосиедад. Настоящата загуба беше първа за тима извън „Сан Мамес“. Началото на мача символично беше поставено от носителката на две титли от „Големия шлем“ Гарбине Мугуруса.

Въпреки слабото второ полувреме, Реал Мадрид удържа победата и затвърди мнението, че е фаворит номер 1 за титлата. Следващият мач на „лос бланкос“ е гостуване на Реал Сосиедад.